Zasady korzystania z komfortki mobilnej

Fundacja NieOdkładalni oferuje nieodpłatną możliwość skorzystania z komfortki mobilnej, w celu zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami (OzN) i osób starszych.

Czym jest komfortka?

Komfortka jest pomieszczeniem, w którym w godnych warunkach można dokonać czynności pielęgnacyjnych z osobą z niepełnosprawnością czy osobą starszą. Bardzo często komfortka pełni również funkcję toalety dla osób z niepełnosprawnościami.

Czym jest komfortka mobilna?

To przenośna wersja komfortki, którą można rozstawić w trakcie imprez plenerowych. Stanowi ją ekspresowy namiot eventowy o wielkości 3 m x 3 m z czterema niezależnymi ścianami, zapewniający intymną przestrzeń, wyposażony w poniższe udogodnienia zapewniające komfort dla użytkowników:

• Leżanka z regulacją nachylenia

• Kosz na odpady medyczne

• Krzesło toaletowe dostosowane dla OzN

• Różowa skrzyneczka wyposażona w środki higieny osobistej na czas menstruacji

• Pomocnik na kółkach na podkłady i środki higieniczno-pielęgnacyjne

# Możliwa do wypożyczenia wersja bez namiotu z parawanem, jako doposażenie toalety lub pomieszczenia na to przeznaczonego w trakcie imprezy

Dla kogo?

Dla organizacji/ instytucji/ organów administracji publicznej planujących wydarzenia w przestrzeni publicznej, chcących zwiększyć jego dostępność dla OzN oraz osób starszych. Dzięki mobilnej komfortce osoby zagrożone wykluczeniem ze względu na niemożność skorzystania z toalety i/lub dokonania czynności higienicznych, będą miały sposobność na integrację ze społeczeństwem na wydarzeniu w duchu inkluzywności.

Jak się zgłosić?

Chęć skorzystania z mobilnej komfortki prosimy składać przez formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej. W ramach zgłoszenia prosimy o informacje dot. organizatora, charakteru wydarzenia, jego miejsca i daty odbywania się oraz odpłatności.

W ramach wypożyczenia komfortki mobilnej wymagany jest odbiór i dowóz własny. Prosimy o dokonanie rezerwacji z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Maksymalna długość wypożyczenia komfortki mobilnej w ramach jednego wydarzenia to 4 dni.

 

Link do formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/dJMWUTt0YZ.

 

 

W razie pytań dodatkowych informacji udzielą Państwu:

• Filip Janiczak

◦ f.janiczak@nieodkladalni.pl

◦ 511 293 748

• Katarzyna Panz

◦ k.panz@nieodkladalni.pl

◦ 451 150 569

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner